Klímatudatosság Bugyi Nagyközségben

Föld 21, Bolygóbarát Életmód Program elnevezésű oktatási sorozat keretében szeptember 14-én KÖRNYEZETVÉDELEM címmel interaktív előadáson vehettek részt a 3. és a 4. évfolyamosok. A cél az volt, hogy gyermekeink válasszák a tudatos életmódot! Beszéltek a civilizációs betegségekről, klímaválságról, saját szokásaikról. Ezzel kapcsolatosan láttak kisfilmeket, kutatási eredményeket. Csoportmunkában bemutathatták hogyan tudnák a környezetüket megóvni. Remek ötleteiket némajátékkal illusztrálhatták. Jutalmul kaptunk növényeket, hogy megtanuljunk gondoskodni a szobanövényekről, valamint olyan virágmag csomagot, amit tavasszal kiültethetnek a diákok és az új élet fakadásával emlékezzenek arra, hogy tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a FÖLDÜNK megóvása érdekében! A program zárásaként az ötödikes diákok szeptember 27-én a Pákozdi Pagony Vadaspark és Arborétum erdészeti tanösvényén végig sétálva bővíthették tudásukat a környezet és természetvédelem terén. Megismerkedhettek a vadaspark lakóival.Klímastratégia kidolgozása, és klímatudatos magatartásformák elterjesztésére irányuló szemléletformáló tevékenységek megvalósítása Bugyi Nagyközségben sikeres projektnek köszönhettük a kirándulásokat és az előadásokat.

Bálintné Balogh Mária

2.-Klima-strategia-pakozd-eloadas