A zene világnapja a Kazinczy Iskolában

„ A grund mi vagyunk! „

2021. október 1-én a „Kazinczys” diákok és tanárok közös zenehallgatással és énekléssel kezdték a napot. Hagyománnyá vált már iskolánkban, hogy megemlékezünk a zene fontosságáról a zene világnapján. A cél az volt, hogy vidáman kezdjük azt az őszi, borongós péntek reggelt. Ahogy a gyerekek arcát láttam, ez sikerült!
Ritchie Valens La Bamba rock and rolljára mindenki keze-lába mozgásba lendült. Az Érik a szőlő… és a Hull a szilva a fáról… kezdetű népdalokat együtt énekeltük a kicsikkel és a nagyokkal. Meghallgattunk egy afrikai dal kórusfeldolgozását, a Syahambát, aminek a dallama és a ritmusa is magával ragadó. Radnóti Miklós Bájoló című versének a megzenésítését egy kettős előadásában élvezhettük. A komolyabb hangvitelű zenét az egész iskola figyelmesen hallgatta. Zárásképpen a Pál utcai fiúk musicalből a Mi vagyunk a grund című dalt énekeltük el közösen. A csillogó szemek, a refrént lelkesen éneklő diákok mind azt bizonyítják, hogy a zenének hatalmas ereje van, hiszen egyetlen világnyelv létezik a Földön: a ZENE.

Nagyszeginé Botlik Erika