Országos Diákparlament

2024. március 22-24. között háromnapos Országos Diákparlamenten vettem részt Székesfehérváron. A Kazinczy Iskola először képviseltette magát ilyen nagy volumenű rendezvényen. Pénteken délelőtt útra keltünk Noémi nénivel, a diákönkormányzat munkáját segítő pedagógusunkkal. A kollégiumban nagy szeretettel fogadtak minket. Elfoglaltam a szobámat, majd elindultunk a Sóstói stadionhoz. Magyarország összes vármegyéjéből voltak diákok, így összesen 112-en képviselhettük iskoláinkat. A stadionban tartották a 2024. évi ODP nyitó gyűlése. Ott üdvözöltek minket, majd a 2023-ban elért eredményeket beszéltük át. Hosszú volt a nap, hiszen vacsora után kezdődtek a fórumok, és egészen 23 óráig dolgoztunk. Másnap, a korai ébresztő és a finom reggeli után ismét a stadionba utaztunk, ahol szekcióüléseink zajlottak. Én a csapatépítési szekción voltam, ahol rengeteget tanultam, sokat játszottunk és nagyon jól éreztük magunkat. Ebédeltünk, majd elmentünk a székesfehérvári városnézésre. Gyönyörű szép a királynék városa, megmutatták nekünk a történelmi helyeket. Ezt követően a 2024. évi feladatokat vitattuk meg. Vacsora után az ODP nevelői bulit rendeztek nekünk, ami éjfélig tartott. Fergeteges volt a hangulat, sokat táncoltunk, és sok barátra tettem szert. Vasárnap reggel fáradtan bár, de újult erővel próbáltunk nekiállni az utolsó nap feladatainak. A stadionban 900-kor elkezdődött a záró plenáris ülés. A 186 általunk javasolt pontból 68-at fogadott el a tanács. Mi, diákok megvitattuk, átbeszéltük, és elfogadtuk a 68 pontot. Ezt követően visszaindultunk a kollégiumhoz, összepakoltunk, rendet tettünk, kicsekkoltunk, majd a nevelők elvittek minket a vasútállomáshoz, ahol nagyon sok újdonsült barátomtól könnyes búcsút vettem. Délután négy órára a Déli pályaudvarra érkezett be a vonatunk. Nagyon jól éreztem magam ebben a három napban. Sok új ismeretséget kötöttem, barátokat szereztem, nagyon sokat tanultam a többiektől. Ha lesz jövőre is – bár már középiskolásként – én biztosan jelentkezni fogok, és más diákoknak is ajánlom a diákönkormányzati életet! Felejthetetlenül jó élmény volt ez a három nap!

Macsek Éva
8.a osztályos tanuló